Dansk musik har mistet en stor stjerne, og det alt for tidligt. Natasja, kun 32 år gammel er blevet dræbt i en bilulykke på Jamica. Pis altså hvor er livet uretfærdigt nogle gange. Med i bilen var Karen Mukuba, hun er heldigvis sluppet. Øv jeg har helt kvalme lige nu.
Hvem skriver?
Jeg er så heldig at bo i Danmarks hovedstad. Jeg har boet her i 13 år nu, men der gik nogle år før jeg for alvor begyndte at sætte pris på byen. Jeg er mor til Spunken og Katten, forlovet med Kjærsten, kaffeglad, nørdet, musikelskende, fotointeresseret og det meste af tiden ret glad i låget.
CopenhagenDaily, handler om min hverdag og hvad der rører sig. For tiden er jeg på barsel, så der er masser af babydimseri, billeder fra trilleture, historier om gylp og den slags.
Velkommen til :-)Søg
Kommentarer
-
De seneste skriblerier
-
-
Inspiration





More Pins
-
Kategorier
Arkiv
Jeg besøger gerne
- Andrea
- Anita
- Anne
- Annette
- BabyBusiness
- Bitterfissen Bethany
- Camilla
- Catarina
- Claus Dalby
- Ella
- Et Cetera
- Fisker & Fernández
- Flødebollerne
- Grønlandsposten
- Hende
- It's fashion baby
- Katja
- Liselotte
- Livet Leker
- Livsnyderen
- Lotte
- Malene
- Marianne
- Marianne-prinsesse
- Mette
- Mona
- Natmaleren
- Ohhh-Happy
- Rebecca
- Rejen
- Sifka
- Trine-Louise
- Ursula
- Valdemarsro
- Vevika
- Vibeke
- Øglemor
Bloglovin’

Hørte det lige i nyhederne. Det er meget trist :(
Ja, det er så trist. Jeg er sikker på at hun ville ha´været blevet en megastjerne med tiden. Hun havde talentet…
Nej hvor forfærdeligt, bliver helt ked af det. Har næsten lige læst et interview med hende i Woman, som en journalist, jeg kender, har skrevet.
Ja det er trist. Som du kan se, havde hun også en anden side – hun elskede også heste, og mange i galopmiljøet begræder også hendes død.
Der er noget med at englene synger skønnere end noget andet?
Meget trist nyhed! Fred være med hende @–>–>–