Jeg er på ingen måde skuff’ over Yallahrup Færgeby. Det er fantastisk! Nu er jeg ved at farve mit hår. Det blir’ totalt ornli’ sygt fedt garn dér !
Hvem skriver?
Jeg er så heldig at bo i Danmarks hovedstad. Jeg har boet her i 13 år nu, men der gik nogle år før jeg for alvor begyndte at sætte pris på byen. Jeg er mor til Spunken og Katten, forlovet med Kjærsten, kaffeglad, nørdet, musikelskende, fotointeresseret og det meste af tiden ret glad i låget.
CopenhagenDaily, handler om min hverdag og hvad der rører sig. For tiden er jeg på barsel, så der er masser af babydimseri, billeder fra trilleture, historier om gylp og den slags.
Velkommen til :-)Søg
Kommentarer
-
De seneste skriblerier
-
-
Inspiration





More Pins
-
Kategorier
Arkiv
Jeg besøger gerne
- Andrea
- Anita
- Anne
- Annette
- BabyBusiness
- Bitterfissen Bethany
- Camilla
- Catarina
- Claus Dalby
- Ella
- Et Cetera
- Fisker & Fernández
- Flødebollerne
- Grønlandsposten
- Hende
- It's fashion baby
- Katja
- Liselotte
- Livet Leker
- Livsnyderen
- Lotte
- Malene
- Marianne
- Marianne-prinsesse
- Mette
- Mona
- Natmaleren
- Ohhh-Happy
- Rebecca
- Rejen
- Sifka
- Trine-Louise
- Ursula
- Valdemarsro
- Vevika
- Vibeke
- Øglemor
Bloglovin’

Væltede lige forbi din hyggelige blog og må da lægge en kommentar, når nu du bliver så glad for dem. :-)
Jubiii! Hvor skønt – endelig én i Blogland, der også synes, det er ornlig skægt med den julekalender! :-) Har du set hjemmesiden og hørt alle Alis kommentarer derinde? Hihi, for grineren dér!
Ja den er for sygt grineren dér :-) Og velkommen til min blog!
Synes den er tragisk – hvis der blev lavet en julekalender om taber-Connie og hendes 3 børn med 4 fædre, om hvordan hun vælger druk på bodegaen frem for børnene og hvordan hun begår socialt bedrageri…hvor mange ville synes det er sjovt? totalt tragisk julekalender, men det skal man nok bo i en ghetto for at synes
Tja, det var nærmest det plot som “jul på vesterbro havde”….