Snart ved vi om Simon Mathew går videre til finalen i MGP. Synes sangen er ok, men sceneshow og arrangement er top kedeligt. Men de må gerne gå videre, for min veninde synger kor (og må ikke være på scenen, for det er ikke en del af sceneshowet). Jeg under hende en længere oplevelse i Beograd, for jeg tror der er hyggeligt dernede. Go Mette! :-)
Hvem skriver?
Jeg er så heldig at bo i Danmarks hovedstad. Jeg har boet her i 13 år nu, men der gik nogle år før jeg for alvor begyndte at sætte pris på byen. Jeg er mor til Spunken og Katten, forlovet med Kjærsten, kaffeglad, nørdet, musikelskende, fotointeresseret og det meste af tiden ret glad i låget.
CopenhagenDaily, handler om min hverdag og hvad der rører sig. For tiden er jeg på barsel, så der er masser af babydimseri, billeder fra trilleture, historier om gylp og den slags.
Velkommen til :-)Søg
Kommentarer
-
De seneste skriblerier
-
-
Inspiration





More Pins
-
Kategorier
Arkiv
Jeg besøger gerne
- Andrea
- Anita
- Anne
- Annette
- BabyBusiness
- Bitterfissen Bethany
- Camilla
- Catarina
- Claus Dalby
- Ella
- Et Cetera
- Fisker & Fernández
- Flødebollerne
- Grønlandsposten
- Hende
- It's fashion baby
- Katja
- Liselotte
- Livet Leker
- Livsnyderen
- Lotte
- Malene
- Marianne
- Marianne-prinsesse
- Mette
- Mona
- Natmaleren
- Ohhh-Happy
- Rebecca
- Rejen
- Sifka
- Trine-Louise
- Ursula
- Valdemarsro
- Vevika
- Vibeke
- Øglemor
Bloglovin’

Hurra! Simon M. gik videre. Men jeg tror ikke, han har en chance. Den kommer ikke rigtig ud over rampen, synes jeg. Sangen er sød nok, men der mangler et clou af en eller anden slags. Faktisk mindede hele det danske MGP mig mere om Stjerne for en aften end om professionelle artister. Desværre. Eller også er jeg bare blevet mere kritisk med årene.
Jeg har opgivet at følge med for et par år siden, der er alt for mange deltager…. Men jeg har hørt nummeret i radioen og jeg kan godt lide det som en glad pop melodi :-)