Ikke nu tak

Sidder her i sofaneseren, med begyndende feber. Der var altså en grund til den manglende energi i morges. En tur ud i regnen, og hjem til svigerfamilien som havde inviteret til tidlig søndagsmiddag – stegte ål. Nam nam.
Men nu kan jeg ikke andet end at sidde her i sofaen, med noget te og slappe af. I morgen er jeg på toppen igen – ja jeg er så !

Dette indlæg var postet i mig. Bookmark permalink.

2 Responses to Ikke nu tak

  1. karen siger:

    God bedring! Drug dig med noget til at tage feber og andet ubehag, og hvis du går ud i verden at rense dine hænder med alkogel når du har rørt ved næse, øjne, etc. Er sikker på du nok snart skal blive rask efter en stile aften i sofa med bog og te. God bedring.

  2. Therese siger:

    Tak Karen. Alkogel er ikke liige noget jeg har i huset…;-)
    God aften til dig.

Skriv et svar

Din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *

*

Disse HTML koder og attributter er tilladte: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>